SARSIL czyścik-bruk - 30 litrów

Cena: 400,00 zł 400.00 PLN
Dostępność: duża ilość
/
Wysyłka w: 48 godzin
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0 (Ilość ocen: 0)
Producent: Silikony Polskie
Kod produktu: scb30

Opis

SARSIL® czyścik-bruk
Preparat do usuwania wysoleń i wykwitów z kostki brukowej

CHARAKTERYSTYKA
SARSIL® czyścik-bruk jest płynnym środkiem na bazie kwaśnych związków organicznych do usuwania wysoleń i wykwitów z kostki brukowej oraz czyszczenia innych powierzchni materiałów budowlanych z nalotów cementowych, resztek betonu, zapraw, osadu. Jest łatwo lotny i nie pozostawia śladów.

DANE TECHNICZNE
    Wygląd    jednorodna, przeźroczysta ciecz 
        w formie koncentratu
    Rozcieńczanie    wodą
    Gęstość w 25°C    ok.1,1 g/ml
    Wartość pH    ok. 1

PRZEZNACZENIE:
Środek przeznaczony do usuwania wysoleń i wykwitów wapniowych, resztek zapraw, betonu, nalotów cementowych, osadu. Polecany głównie do stosowania na kostkę brukową i inne wyroby betonowe. Może być również stosowany na nie otynkowany mur oraz podłoża typu: klinkier, kamień łamany, cegła silikatowa, beton architektoniczny, itp.

STOSOWANIE
Preparat należy stosować tylko po rozcieńczeniu wodą. Rozcieńczać należy przed użyciem zachowując proporcje 
w zależności od stopnia zabrudzenia podłoża:
• słabe zanieczyszczenia:     1 część środka + 8 części wody
• silne zanieczyszczenia:    1 część środka + 2 części wody
Gotowy roztwór nanosić przy pomocy szczotki lub spryskiwacza (nie zawierającego elementów metalowych) na podłoże zwilżone wcześniej wodą. Działanie środka następuje natychmiast po zetknięciu się z zanieczyszczeniami (wykwitami, nalotami), czego efektem jest powstanie silnej piany w wyniku reakcji chemicznej. Rozpuszczone substancje należy natychmiast spłukać czystą wodą. W przypadku bardzo starych i mocnych zabrudzeń proces czyszczenia należy powtórzyć. Do zabezpieczenia powierzchni kostki przed ponownym jej zabrudzeniem polecamy po wyczyszczeniu środkiem 
SARSIL® czyścik-bruk impregnację środkiem silikonowymi SARSIL® bruk lub SARSIL® bruk-Premium. Impregnacja spowoduje, że kostka brukowa odzyska na długo dawne walory estetyczne. 

Uwaga! Przed przystąpieniem do czyszczenia należy zawsze wykonać próbę na niewielkiej powierzchni podłoża.. Nie stosować na podłoża marmurowe i wapienne. W przypadku stosowania preparatu wewnątrz pomieszczeń należy zadbać o dobre wietrzenie w trakcie jego używania. 
Produkt jest środkiem żrącym i przed użyciem należy zaopatrzyć się w rękawice gumowe i okulary ochronne. Roztwór roboczy należy sporządzać w naczyniach z tworzyw sztucznych. Nie stosować metalowych pojemników ani narzędzi. Zachować ogólne zasady BHP i inne wskazówki podane na etykiecie.

Wydajność: 5-10 m2 z 1 kg gotowego roztworu roboczego to znaczy wcześniej rozcieńczonego wodą w podanych wyżej proporcjach. Zużycie środka zależy od porowatości podłoża oraz intensywności zabrudzeń.
Magazynowanie: Przechowywać w dobrze wentylowanym pomieszczeniu w oryginalnie zamkniętych opakowaniach. Chronić przed zanieczyszczeniami. Chronić przed mrozem.
Okres gwarancji: 12 miesięcy od daty produkcji.
Opakowania: 1l.

Atesty: Atest PZH Nr HK/B/1186/02/2010

Produkty powiązane

Nowości
Super Grunt Uniwersalny 10L gotowy do użycia
Super Grunt Uniwersalny 10L gotowy do użycia
24,00 zł
szt.
Super Grunt Uniwersalny 5L gotowy do użycia
Super Grunt Uniwersalny 5L gotowy do użycia
13,00 zł
szt.
Newsletter
Zapisz się, aby otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Produkt dnia
SARSIL H -14/R - 1 kg
SARSIL H -14/R - 1 kg
23,00 zł
szt.
Spalsadz do sadzy kominków pieca 1kg
Spalsadz do sadzy kominków pieca 1kg
6,90 zł
szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl