Impregnaty do drewna – zabezpieczenie przed czynnikami środowiskowymi

Impregnaty do drewna to produkty polecane do zabezpieczania konstrukcji drewnianych oraz elementów budynku wykonanych z drewna, ponieważ są narażone na działanie różnych czynników środowiskowych. Szczególnie zagrażają im wilgoć, promienie UV i czynniki biologiczne – mogą one doprowadzić do całkowitej degradacji struktury drewna, a tym samym zniszczenia konstrukcji. Problem głównie dotyczy działania grzybów pleśniowych rozwijających się na powierzchni surowca – negatywnie wpływają one na wygląd i estetykę elementów, ale też na ich właściwości techniczne. Korodowanie drewna może się także objawiać pękaniem, pęcznieniem i odkształcaniem się.

Jak przedłużyć trwałość drewna?

Aby przedłużyć trwałość drewna i zagwarantować mu wysoką odporność na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych, warto stosować sprawdzone impregnaty do drewna. W asortymencie naszego sklepu znajdą Państwo nie tylko substancje zabezpieczające do kostki brukowej Sarsil, ale również produkt firmy Dendrodex. Jest to sprzedawany w formie koncentratu impregnat do drewna. To, co go wyróżnia to wysoka wydajność, a jednocześnie wyjątkowa skuteczność.

Oferowane impregnaty do drewna pozwalają zabezpieczyć materiał przed atakiem owadów i pleśni. Jest zalecany zarówno do zewnętrznych konstrukcji drewnianych, jak i do więźby dachowej, od której wytrzymałości zależy solidność całego pokrycia dachowego. Impregnaty do drewna Dendrodex, podobnie jak emulsje silikonowe, są również niezastąpione przy wykonywaniu konstrukcji ogrodowych. Co ważne – są one dostępne w wersji bezbarwnej, jak i kolorowej, dzięki czemu umożliwiają wykończenie drewna w dowolnym stylu.

Jak prawidłowo zabezpieczać drewno?

Aplikacja impregnatu do drewna może odbywać się ręcznie lub natryskowo. Dobór metody powinien być przede wszystkim uzależniony od wielkości powierzchni. Jeśli jest ona duża, nakładanie natryskowe pozwoli zakończyć prace w zdecydowanie krótszym czasie i dodatkowo umożliwi równomierne nałożenie warstw. Należy również zwrócić uwagę na zalecenia producenta – nie każdy impregnat do drewna można nakładać maszynowo, dlatego zawsze trzeba sprawdzić, czy preparat jest do tego przeznaczony.

Poza wyborem metody, istotne jest odpowiednie przygotowanie powierzchni. Trzeba ją dokładnie oczyścić, w tym pozbyć się kurzu i tłustych plam. Proces ten wygląda identycznie jak przy nakładaniu farb do drewna, które również mamy w asortymencie. Jeśli przedmioty były już wcześniej zabezpieczane impregnatem do drewna, konieczne jest usunięcie starych powłok – prace te można wykonać ręcznie lub za pomocą szlifierki. Warto też pamiętać, że wilgotne drewno nie będzie chłonąć środka zabezpieczającego – istotne, by przed aplikacją impregnatu do drewna było dokładnie osuszone. Po przygotowaniu powierzchni, impregnat do drewna nakłada się zgodnie z zaleceniami producenta, w odpowiedniej temperaturze oraz wilgotności powietrza. Kolejne warstwy aplikuje się w 12-godzinnych odstępach.

Inni Klienci kupili również

kostka

Newsletter
Zapisz się, aby otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Produkt dnia
SARSIL H -14/R - 1 kg
SARSIL H -14/R - 1 kg

28,00 zł

szt.
Spalsadz do sadzy kominków pieca 1kg
Spalsadz do sadzy kominków pieca 1kg

9,00 zł

szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl