Impregnaty do drewna

Konstrukcje drewniane oraz elementy budynku wykonane z tego materiału są narażone na działanie różnych czynników środowiskowych. Szczególnie zagrażają im wilgoć, promienie UV i czynniki biologiczne, które mogą doprowadzić do całkowitej degradacji struktury drewna. Chodzi tu przede wszystkim o działanie grzybów pleśniowych rozwijających się na powierzchni, co wpływa na pogorszenie wyglądu, choć nie ma negatywnego oddziaływania na właściwości techniczne. Korodowaniu drewna objawia się też pękaniem, pęcznieniem i odkształcaniem się.

Jak przedłużyć trwałość drewna?

Aby przedłużyć jego trwałość i zagwarantować wysoką odporność, stosuje się sprawdzone impregnaty do drewna. W naszym sklepie znajdziecie Państwo nie tylko impregnaty do kostki brukowej Sarsil, ale również produkt firmy Dekspol sprzedawany w formie koncentratu. Impregnaty do drewna w takiej postaci są bardzo wydajne, a jednocześnie wyjątkowo skuteczne. Oferowany preparat skutecznie chroni materiał przed atakiem owadów i pleśni. Jest zalecany zarówno do zewnętrznych konstrukcji drewnianych, jak i do zabezpieczania więźby dachowej, od której wytrzymałości zależy solidność całego pokrycia dachowego. Impregnaty do drewna Dekspol są również niezastąpione przy zabezpieczaniu konstrukcji ogrodowych. Produkt jest dostępny w wersji bezbarwnej i kolorowej.

Jak nakładać impregnaty do drewna?

Aplikacja impregnatu do powierzchni drewnianych może odbywać się ręcznie lub natryskowo. Dobór metody zależy przede wszystkim od wielkości powierzchni. Jeśli jest ona duża, nakładanie natryskiem zajmie zdecydowanie mniej czasu i umożliwi bardziej równomierne nałożenie warstw. Warto pamiętać też, że nie każdy impregnat do drewna można nakładać maszynowo, dlatego zawsze trzeba sprawdzić, czy producent przewiduje taką możliwość. Poza wyborem metody, istotne jest odpowiednie przygotowanie drewna. Trzeba dokładnie je oczyścić, w tym pozbyć się kurzu i tłustych plam. Proces ten wygląda tak samo przy nakładaniu farb do drewna, które również mamy w naszej ofercie. Jeśli przedmioty były już wcześniej zabezpieczane tą metodą, trzeba usunąć stare powłoki ręcznie lub za pomocą szlifierki. Warto też pamiętać, że wilgotne drewno nie będzie chłonąć środka zabezpieczającego, dlatego musi być osuszone. Po przygotowaniu powierzchni, impregnat do drewna nakłada się zgodnie z zaleceniami producenta, w odpowiedniej temperaturze oraz wilgotności powietrza. Kolejne warstwy aplikuje się w 12-godzinnych odstępach.

kostka

Newsletter
Zapisz się, aby otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Produkt dnia
SARSIL H -14/R - 1 kg
SARSIL H -14/R - 1 kg
28,00 zł
szt.
Spalsadz do sadzy kominków pieca 1kg
Spalsadz do sadzy kominków pieca 1kg
6,90 zł
szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl