SARSIL BS - różne kolory - 15kg

Cena: 720,00 zł 720.00 PLN
Dostępność: duża ilość
/
Wysyłka w: 3 dni
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0 (Ilość ocen: >0)
Producent: Silikony Polskie
Kod produktu: bs15

Opis

Silikonowa farba SARSIL® BS produkowana jest na bazie żywicy silikonowej w rozpuszczalnikach organicznych.

Dostępne palety kolorów mają jedynie charakter poglądowy, każdy monitor komputera wyświetla kolory w inny sposób.

W celu optymalnego doboru koloru prosimy o skorzystanie z oryginalnego wzornika ASF dostępnego u nas, bądź wykonanie próby na elewacji.

Próbki farb można zamówić bezpłatnie ponosząc jedynie koszt dostawy. Dodatkowo informujemy, iż istnieje możliwość wykonania kolorów zgodnych z wzornikiem NCS. 


DANE TECHNICZNE
    Rozcieńczanie    farba gotowa do stosowania
    Gęstość w 20°C    ok. 1,32 g/ml
    Lepkość w 20°C    60 ÷ 90 KU
    Konsystencja    tiksotropowa
    Stopień połysku    mat
    Barwa    Szeroka gama kolorów wg własnego wzornika.

PRZEZNACZENIE
Farba przeznaczona jest do nakładania na beton, żelbet, tynki cementowo-wapienne i gipsowe. 
Polecana do malowania szerokiego asortymentu materiałów budowlanych i obiektów, tj.:
- budownictwo indywidualne, zarówno mieszkaniowe, jak i gospodarcze, ze szczególnym uwzględnieniem elementów narażonych na niszczące działanie czynników atmosferycznych jak np.: ściany osłonowe, balustrady balkonowe, loggie, podmurówki, obory, silosy do kiszonek itp.,
- nowe osiedla mieszkaniowe i renowacja starego budownictwa łącznie z zabytkowym,
- budownictwo przemysłowe (chłodnie, kominy, elewatory),
- ogrodzenia betonowe,
- wnętrza pomieszczeń typu łaźnie, hale przemysłowe.

STOSOWANIE
Przygotowanie podłoża
Powierzchnia przeznaczona do malowania powinna być gładka, sucha, czysta, bez rys i pęknięć, odtłuszczona i pozbawiona starych, luźnych powłok pogarszających przyczepność. Tynki stare malować po usunięciu uszkodzeń w postaci głębokich rys skurczowych, odparzeń itp., natomiast świeże tynki i beton po upływie 21–28 dni od zakończenia prac. Podłoża naprawiane szpachlówkami lub zaprawami typu PCC po upływie 6 dni. Malowanie należy przeprowadzać w temp. od -5 do +30°C (zimą przy słonecznej pogodzie, jeżeli powierzchnie ścian spełniają wyżej wymienione warunki i nie są pokryte lodem lub śniegiem). 

NAKŁADANIE
Przed rozpoczęciem malowania SARSIL® BS należy dokładnie wymieszać. Farbę nanosić wałkiem, pędzlem lub przez natrysk pneumatyczny. Malowanie należy przeprowadzić dwukrotnie; drugą warstwę nanieść po wstępnym odparowaniu rozpuszczalnika, tj. po ok. 24 godzinach w zależności od temperatury otoczenia. Powłokę bezpośrednio po malowaniu należy chronić przed opadami atmosferycznymi i nasłonecznieniem. W celu uzyskania pełniejszego, wgłębnego efektu hydrofobowego szczególnie na powierzchniach o dużej chłonności, tj. gips, beton, można zastosować silikonowy środek gruntujący SARSIL® H-14/R. Powierzchnie pomalowane i zabrudzone po dłuższej eksploatacji zmyć silnym strumieniem wody z dodatkiem detergentów.

Wydajność: ok. 2,5 m2 z 1 kg przy dwukrotnym malowaniu.
Zużycie farby zależy od faktury podłoża i techniki nakładania.

Uwaga: 
Wszystkie prace z Sarsilem® BS należy wykonywać stosując okulary, rękawice, odzież ochronną, a przy metodzie natryskowej maski zabezpieczające drogi oddechowe.
Zachować ostrożność jak przy pracach z farbami rozpuszczalnikowymi oraz przestrzegać ogólnych zasad BHP,a także innych wskazówek podanych na etykiecie. Pomieszczenia zamknięte po zakończeniu prac należy intensywnie wietrzyć do zaniku zapachu.

Magazynowanie: Przechowywać w pomieszczeniach chłodnych, z zachowaniem warunków magazynowania materiałów zawierających rozpuszczalniki. 
Okres gwarancji: 6 m-cy od daty produkcji.
Opakowania: 50, 15, 5 l.

Aprobaty i Atesty
Atest PZH
Badania Pracowni Konserwacji Zabytków w Toruniu.

Uwagi producenta:
- Farba silikonowa Sarsil® BS oraz impregnat do gruntowania Sarsil® H-14/R mogą być stosowane do naturalnych tynków. Zawarta w nich żywica silikonowa wnika głęboko w tynk, zabezpieczając go przed szeregiem czynników atmosferycznych, przy znacznej przepuszczalności pary wodnej i dwutlenku węgla. Zastosowanie gruntów wzmacniających i tynków cementowo-żywicznych powoduje zalepianie porów mineralnych, wskutek czego żywica silikonowa pozostaje na powierzchni w postaci wybłyszczeń.

Produkty powiązane

kostka

Newsletter
Zapisz się, aby otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Produkt dnia
SARSIL H -14/R - 1 kg
SARSIL H -14/R - 1 kg

28,00 zł

szt.
Spalsadz do sadzy kominków pieca 1kg
Spalsadz do sadzy kominków pieca 1kg

9,00 zł

szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl