Inni Klienci kupili również
SARSIL kamień - 45 kg
SARSIL kamień - 45 kg

1 400,00 zł

szt.
SARSIL bruk PREMIUM - 25 kg
SARSIL bruk PREMIUM - 25 kg

800,00 zł

szt.
Lignofix - Emalia Wodorozcieńczalna 750ml
Lignofix - Emalia Wodorozcieńczalna 750ml

42,00 zł

szt.
SARSIL H -14/R - 5 kg
SARSIL H -14/R - 5 kg

133,00 zł

szt.

Różnice między piankami montażowymi letnimi i zimowymi

Różnice między piankami montażowymi letnimi i zimowymi

Pianka montażowa to jeden z niezbędnych produktów podczas prac budowlanych. Składa się z izocyjanianów, polioli, katalizatorów, środków spieniających oraz stabilizatorów.

Dzięki swoim właściwościom i łatwości użycia posiada szereg praktycznych zastosowań. Stosuje się ją do uszczelniania ram okiennych, drzwiowych, izolacji elementów instalacji hydraulicznej oraz grzewczej. Może też służyć do zaklejania szczelin w dachach, ścianach i stropach, ale może również stanowić element izolacji termicznej, bądź akustycznej.

Na rynku dostępne są dwa rodzaje pianek montażowych – jedna do stosowania w lecie, a druga do stosowania w okresie zimowym.

Właściwości letniej pianki montażowej

Ta pianka montażowa jest stworzona do aplikacji w temperaturze od 10°C do 30°C. Może być jedno lub dwuskładnikowa. Aplikowana może być za pomocą wężyka, jak i pistoletu. Dozowanie zależy od jej składu. Jej tolerancja temperaturowa, mówi nam o warunkach atmosferycznych, w jakich nakładana pianka najlepiej zwiększa swoją objętość.

Jaka jest różnica względem pianki zimowej?

Największą różnicę stanowi tolerancja temperaturowa tego produktu. Ta pianka potrafi zwiększać swoją prężność w temperaturze -10°C. W tym przypadku znaczący jest dobór pianki pod względem składników, gdyż w zimowych warunkach mamy różny stopień wilgotności.

O czym powinniśmy pamiętać, gdy kupujemy piankę?

  1. Dozowanie – Jeśli zdecydujemy się na piankę montażową z wężykiem, musimy pamiętać, że nie da się powstrzymać raz wyzwolonego strumienia pianki. O wiele prościej jest użyć pianki z dozownikiem pistoletowym.

  2. Tolerancja temperaturowa – czyli wybór między pianką letnią a zimową.

  3. Ilość składników – Od nich zależy, jaka musi być wilgotność powietrza w miejscu, gdzie dokonujemy klejenia oraz szybkość zastygania pianki.

  4. Prężność – To zdolność pianki montażowej do zwiększania swojej objętości. Od tego zależy rezultat, jaki uzyskamy. Niskoprężne pianki zwiększają swoją objętość o 150%, a wysokoprężne mogą zwiększyć swoją objętość nawet kilkanaście razy, ale tracą przy tym na odporności mechanicznej.

Jeśli szukają Państwo pianek montażowych o najlepszej jakości i w dobrej cenie, prosimy skontaktować się z nami, a dobierzemy produkt wedle Państwa potrzeb i oczekiwań.

Newsletter
Zapisz się, aby otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Produkt dnia
SARSIL H -14/R - 1 kg
SARSIL H -14/R - 1 kg

28,00 zł

szt.
Spalsadz do sadzy kominków pieca 1kg
Spalsadz do sadzy kominków pieca 1kg

9,00 zł

szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl