Inni Klienci kupili również

Przydatne dodatki do betonu

Przydatne dodatki do betonu

Niezwykle popularnym dodatkiem do betonu jest plastyfikator. Czym jest i co daje ta substancja, będąca niezwykle przydatnym dodatkiem do betonu? Zakres jego wykorzystania jest bardzo wysoki.

Elastyczność i jakość

Plastyfikator  jest mieszanką różnych środków, w tym kwasów karboksylowych. Zmieniają one strukturę betonu. Sprzedawane są w formie płynnej lub w proszku – najczęściej dostępnego w wiaderkach. Ten dodatek do betonu jest dostępny na rynku również w saszetkach. Przyczynia się on do poprawy jakości betonu, ale nie tylko. Jedną z jego głównych cech jest poprawa parametrów elastyczności i urabialności mieszanki. Dzięki dodaniu plastyfikatora beton staje się bardziej elastyczny i łatwiej go formować. Dodatkowo staje się on również bardziej spoisty, co ułatwia pracę z nim. Po dodaniu tego produktu następuje również poprawa kohezji, przez co beton staje się bardziej zwarty. Plastyfikator zmniejsza również zawartość wody w tej substancji i wpływa na poprawę wytrzymałości na wpływ wilgoci i niskich temperatur.

Poprawa urabialności zaprawy

Produkt ten wykazuje podobne właściwości, co wapno, wyraźnie poprawiając urabialność zaprawy, a także jej elastyczność. Stosowany w przypadku betonu, znajduje również zastosowanie przy wylewkach betonowych. Do jego największych plusów należy zwiększenie wytrzymałości na niskie temperatury oraz opady atmosferyczne. Wydłuża żywotność betonu i z powodzeniem może być stosowany przy produkcji konstrukcji betonowych, zapraw czy elementów podłogowych i podstaw fundamentowych.

Użyteczność zaprawy

Pamiętać należy jednak o tym, żeby unikać stosowania plastyfikatora w niektórych okolicznościach. Może on bowiem wpłynąć na zbyt duże napowietrzenie zaprawy, co wpływa na użyteczność.

Newsletter
Zapisz się, aby otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Produkt dnia
SARSIL H -14/R - 1 kg
SARSIL H -14/R - 1 kg
28,00 zł
szt.
Spalsadz do sadzy kominków pieca 1kg
Spalsadz do sadzy kominków pieca 1kg
7,30 zł
szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl