Nowości
Sarsil FX 0,5L
Sarsil FX 0,5L
45,00 zł
szt.
Sarsil FX 1L
Sarsil FX 1L
75,00 zł
szt.

Przydatne dodatki do betonu

Przydatne dodatki do betonu

Niezwykle popularnym dodatkiem do betonu jest plastyfikator. Czym jest i co daje ta substancja, będąca niezwykle przydatnym dodatkiem do betonu? Zakres jego wykorzystania jest bardzo wysoki.

Elastyczność i jakość

Plastyfikator  jest mieszanką różnych środków, w tym kwasów karboksylowych. Zmieniają one strukturę betonu. Sprzedawane są w formie płynnej lub w proszku – najczęściej dostępnego w wiaderkach. Ten dodatek do betonu jest dostępny na rynku również w saszetkach. Przyczynia się on do poprawy jakości betonu, ale nie tylko. Jedną z jego głównych cech jest poprawa parametrów elastyczności i urabialności mieszanki. Dzięki dodaniu plastyfikatora beton staje się bardziej elastyczny i łatwiej go formować. Dodatkowo staje się on również bardziej spoisty, co ułatwia pracę z nim. Po dodaniu tego produktu następuje również poprawa kohezji, przez co beton staje się bardziej zwarty. Plastyfikator zmniejsza również zawartość wody w tej substancji i wpływa na poprawę wytrzymałości na wpływ wilgoci i niskich temperatur.

Poprawa urabialności zaprawy

Produkt ten wykazuje podobne właściwości, co wapno, wyraźnie poprawiając urabialność zaprawy, a także jej elastyczność. Stosowany w przypadku betonu, znajduje również zastosowanie przy wylewkach betonowych. Do jego największych plusów należy zwiększenie wytrzymałości na niskie temperatury oraz opady atmosferyczne. Wydłuża żywotność betonu i z powodzeniem może być stosowany przy produkcji konstrukcji betonowych, zapraw czy elementów podłogowych i podstaw fundamentowych.

Użyteczność zaprawy

Pamiętać należy jednak o tym, żeby unikać stosowania plastyfikatora w niektórych okolicznościach. Może on bowiem wpłynąć na zbyt duże napowietrzenie zaprawy, co wpływa na użyteczność.

Newsletter
Zapisz się, aby otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Produkt dnia
SARSIL H -14/R - 1 kg
SARSIL H -14/R - 1 kg
23,00 zł
szt.
Spalsadz do sadzy kominków pieca 1kg
Spalsadz do sadzy kominków pieca 1kg
6,90 zł
szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl