Lignofix - Emalia Wodorozcieńczalna 2,5L SZARA

Cena: 135,00 zł 135.00 PLN
Dostępność: duża ilość
/
Wysyłka w: 24 godziny
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0 (Ilość ocen: >0)
Producent: STACHEMA
Kod produktu: lew2

Opis

Wodorozcieńczalna farba do wewnątrz i na zewnątrz na bazie spoiwa akrylowego przeznaczona do malowania drewna i konstrukcji drewnianych (sufitów, boazerii, okien, drzwi, mebli, elementów drewnianych, itp.), płyt wiórowych i azbestowo-cementowych, pokryć dachowych, betonu oraz elementów metalowych pokrytych warstwą antykorozyjną (centralne ogrzewanie, okucia, meble ogrodowe, itp.).

Satynowy mat powłoki nadaje przedmiotom elegancki wygląd.

Efekt antyblokujacy zapobiega lepkości i poprawia właściwości użytkowe powłoki w przypadku aplikacji na okna i drzwi. Nadaje się na lamperie!

Zalety emalii:

  • przyjazna środowisku,
  • ma dobre krycie,
  • jest światło stabilna, hydrofobowa i długotrwale odporna na działanie czynników atmosferycznych.

Ochrona do 10 lat przed czynnikami atmosferycznymi i promieniowaniem UV

WYDAJNOŚĆ: 12m²/l przy jednokrotnym malowaniu

WYGLĄD POWŁOKI: SATYNOWY MAT

DOSTĘPNE KOLORY: SZARY.

Wszystkie dostępne kolory można wzajemnie mieszać!

PRZYGOTOWANIE PODŁOŻA:

Podłoże musi być suche, czyste i odtłuszczone. Niespójne stare powłoki usunąć lub zmatować poprzez szlifowanie. Jeżeli stare powłoki są zaimpregnowane pokostem, koniecznym jest użycie jako warstwy separującej syntetycznej farby podkładowej. Miejsca wypływu żywicy i zatłuszczone odtłuścić rozcieńczalnikiem nitro lub benzyną techniczną.

SPOSÓB UŻYCIA:

Nanosić wałkiem, pędzlem lub poprzez natrysk. Przed użyciem produkt dokładnie wymieszać. Temperatura powietrza i podłoża powinna wynosić od +5°C do +35°C. Kolejną warstwę można nanosić po 2–4 godz./20 °C od naniesienia poprzedniej. Pełne wyschnięcie możliwe jest po 48 godz./20 °C. W przypadku aplikacji na drewno, po wyschnięciu pierwszej warstwy emalii zaleca się przeszlifować powierzchnie wzdłuż słojów drobnym papierem ściernym, aby usunąć drobne włókna drewna i uzyskać bardziej gładką powierzchnię. Drewno przeznaczone do użytkowania na zewnatrz należy wcześniej zabezpieczyć impregnatem grzybobójczym. Podłoża nasiakliwe (drewno, beton, pokrycia dachowe, itp.) należy uprzednio gruntować emalią rozcieńczoną z ok. 10% wody. Po wyschnięciu warstwy gruntowej nanieść warstwę nierozcieńczonej emalii. Malowanie metali przeprowadza się nierozcieńczoną emalią w dwóch warstwach, po uprzednim wyschnięciu podkładowej warstwy antykorozyjnej. Wszystkie narzędzia natychmiast po skończeniu pracy umyć wodą.

ROZCIEŃCZANIE:

W razie konieczności można rozcieńczać maks. z 10% wody. Do nanoszenia natryskiwaczem zaleca się rozcieńczenie z ok. 10% wody. Uwaga: Jednolitość odcieni gwarantowana jest w tej samej partii produkcyjnej. Aby uniknąć różnic w odcieniach, w przypadku korzystania z kilku opakowań, zaleca się wymalowanie powierzchni produktem z tej samej partii produkcyjnej lub jednolite wymieszanie zawartości opakowań z różnych partii.

Zawiera mieszaninę 5-chloro-2-metylo-2H-izotiazol-3-onu i 2-metylo-2H-izothiazol-3-onu (3:1), (nr CAS: 55965-84-9). Może powodować wystąpienie reakcji alergicznej. Dopuszczalna zawartość lotnych związków organicznych (LZO) – kategoria A/d - 130 g/l Maksymalna zawartość lotnych związków organicznych w produkcie (LZO) – 27 g/l

kostka

Newsletter
Zapisz się, aby otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Produkt dnia
SARSIL H -14/R - 1 kg
SARSIL H -14/R - 1 kg

28,00 zł

szt.
Spalsadz do sadzy kominków pieca 1kg
Spalsadz do sadzy kominków pieca 1kg

9,00 zł

szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl