Lignofix - Emalia Wodorozcieńczalna 2,5L

Cena: 89,00 zł 89.00 PLN
Dostępność: duża ilość
/
Wysyłka w: 24 godziny
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0 (Ilość ocen: 0)
Producent: STACHEMA
Kod produktu: lew2

Opis

Wodorozcieńczalna farba do wewnątrz i na zewnątrz na bazie spoiwa akrylowego przeznaczona do malowania drewna i konstrukcji drewnianych (sufitów, boazerii, okien, drzwi, mebli, elementów drewnianych, itp.), płyt wiórowych i azbestowo-cementowych, pokryć dachowych, betonu oraz elementów metalowych pokrytych warstwą antykorozyjną (centralne ogrzewanie, okucia, meble ogrodowe, itp.).

Satynowy mat powłoki nadaje przedmiotom elegancki wygląd.

Efekt antyblokujacy zapobiega lepkości i poprawia właściwości użytkowe powłoki w przypadku aplikacji na okna i drzwi. Nadaje się na lamperie!

Zalety emalii:

  • przyjazna środowisku,
  • ma dobre krycie,
  • jest światło stabilna, hydrofobowa i długotrwale odporna na działanie czynników atmosferycznych.

Ochrona do 10 lat przed czynnikami atmosferycznymi i promieniowaniem UV

WYDAJNOŚĆ: 12m²/l przy jednokrotnym malowaniu

WYGLĄD POWŁOKI: SATYNOWY MAT

DOSTĘPNE KOLORY: Biały, kość słoniowa, żółty, ochra, pomarańczowy, czerwony, szary, niebieski, zielony, ceglasty, jasny brąz, kawowy, czekoladowy, czarny.

Wszystkie dostępne kolory można wzajemnie mieszać!

PRZYGOTOWANIE PODŁOŻA:

Podłoże musi być suche, czyste i odtłuszczone. Niespójne stare powłoki usunąć lub zmatować poprzez szlifowanie. Jeżeli stare powłoki są zaimpregnowane pokostem, koniecznym jest użycie jako warstwy separującej syntetycznej farby podkładowej. Miejsca wypływu żywicy i zatłuszczone odtłuścić rozcieńczalnikiem nitro lub benzyną techniczną.

SPOSÓB UŻYCIA:

Nanosić wałkiem, pędzlem lub poprzez natrysk. Przed użyciem produkt dokładnie wymieszać. Temperatura powietrza i podłoża powinna wynosić od +5°C do +35°C. Kolejną warstwę można nanosić po 2–4 godz./20 °C od naniesienia poprzedniej. Pełne wyschnięcie możliwe jest po 48 godz./20 °C. W przypadku aplikacji na drewno, po wyschnięciu pierwszej warstwy emalii zaleca się przeszlifować powierzchnie wzdłuż słojów drobnym papierem ściernym, aby usunąć drobne włókna drewna i uzyskać bardziej gładką powierzchnię. Drewno przeznaczone do użytkowania na zewnatrz należy wcześniej zabezpieczyć impregnatem grzybobójczym. Podłoża nasiakliwe (drewno, beton, pokrycia dachowe, itp.) należy uprzednio gruntować emalią rozcieńczoną z ok. 10% wody. Po wyschnięciu warstwy gruntowej nanieść warstwę nierozcieńczonej emalii. Malowanie metali przeprowadza się nierozcieńczoną emalią w dwóch warstwach, po uprzednim wyschnięciu podkładowej warstwy antykorozyjnej. Wszystkie narzędzia natychmiast po skończeniu pracy umyć wodą.

ROZCIEŃCZANIE:

W razie konieczności można rozcieńczać maks. z 10% wody. Do nanoszenia natryskiwaczem zaleca się rozcieńczenie z ok. 10% wody. Uwaga: Jednolitość odcieni gwarantowana jest w tej samej partii produkcyjnej. Aby uniknąć różnic w odcieniach, w przypadku korzystania z kilku opakowań, zaleca się wymalowanie powierzchni produktem z tej samej partii produkcyjnej lub jednolite wymieszanie zawartości opakowań z różnych partii.

Zawiera mieszaninę 5-chloro-2-metylo-2H-izotiazol-3-onu i 2-metylo-2H-izothiazol-3-onu (3:1), (nr CAS: 55965-84-9). Może powodować wystąpienie reakcji alergicznej. Dopuszczalna zawartość lotnych związków organicznych (LZO) – kategoria A/d - 130 g/l Maksymalna zawartość lotnych związków organicznych w produkcie (LZO) – 27 g/l

Nowości
Super Grunt Uniwersalny 10L gotowy do użycia
Super Grunt Uniwersalny 10L gotowy do użycia
24,00 zł
szt.
Super Grunt Uniwersalny 5L gotowy do użycia
Super Grunt Uniwersalny 5L gotowy do użycia
13,00 zł
szt.
Newsletter
Zapisz się, aby otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Produkt dnia
SARSIL H -14/R - 1 kg
SARSIL H -14/R - 1 kg
23,00 zł
szt.
Spalsadz do sadzy kominków pieca 1kg
Spalsadz do sadzy kominków pieca 1kg
6,90 zł
szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl