Inni Klienci kupili również
SZKŁO WODNE Sodowe - 6kg (5l)
SZKŁO WODNE Sodowe - 6kg (5l)

28,00 zł

szt.
SARSIL H -14/R - 1 kg
SARSIL H -14/R - 1 kg

28,00 zł

szt.
Lignofix - Emalia Wodorozcieńczalna 2,5L
Lignofix - Emalia Wodorozcieńczalna 2,5L

135,00 zł

szt.
WŁÓKNA DO BETONU  18MM - 30 x 0,9kg - 27 KG
WŁÓKNA DO BETONU 18MM - 30 x 0,9kg - 27 KG

570,00 zł

szt.

Jakie są różnice między emulsją lateksową a akrylową?

Jakie są różnice między emulsją lateksową a akrylową?

Większość osób podejmując decyzję o malowaniu ścian i sufitów skupia się na wyborze koloru, który będzie tworzył odpowiedni klimat pomieszczeń i dopasowywał się do ich ogólnej aranżacji. Tymczasem istotne jest również to, jaką farbą zostaną pomalowane wnętrza mieszkania lub domu. Najczęściej wykorzystywanymi farbami na rynku są akrylowe i lateksowe. Czy farba lateksowa różni się od akrylowej?

Ogólna charakterystyka farb emulsyjnych

Farby akrylowe i lateksowe należą do grupy wodorozcieńczalnych farb emulsyjnych, wykorzystywanych do malowania ścian i sufitów. Można je stosować na płytach kartonowo-gipsowych, tynkach gipsowych, na drewnie, tapetach, cegłach oraz tynkach cementowych o małej zawartości wapna. Użycie farb akrylowych i lateksowych malowane powierzchnie zyskują nie tylko odpowiednią barwę, ale również powłokę ochronną. W składzie farb emulsyjnych znaleźć można pigmenty, różnego typu wypełniacze oraz żywice, pełniące funkcję spoiwa.

Różnice między farbą akrylową i lateksową

Tym, co odróżnia farby akrylowe od farb lateksowych nowej generacji, jest zawartość polimerowych emulsji żywicznych. W farbach lateksowych jest ona zdecydowanie większa, dlatego są bardziej odporne na szorowanie i kontakt z wilgocią. Dzięki temu mogą być stosowane w wilgotnych lub często sprzątanych pomieszczeniach. Odpowiednia ilość żywicy sprawia także, że farby lateksowe są gładkie i łatwo się je nakłada. Dzięki większej ilości żywic w składzie zyskuje się również gwarancję, że powłoka malarska nie będzie z czasem pylić, łuszczyć się ani pękać. Farby lateksowe są odporne na działanie promieni słonecznych, dlatego warto je stosować w pomieszczeniach nasłonecznionych. Większa zawartość żywic syntetycznych sprawia, że farba lateksowa nie spływa z wałka i nie kapie z sufitu. Dodatkowo dobrze się rozprowadza, szybko wysycha, charakteryzuje się lepszym kryciem i wyższą wydajnością.

Newsletter
Zapisz się, aby otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Produkt dnia
SARSIL H -14/R - 1 kg
SARSIL H -14/R - 1 kg

28,00 zł

szt.
Spalsadz do sadzy kominków pieca 1kg
Spalsadz do sadzy kominków pieca 1kg

9,00 zł

szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl