Inni Klienci kupili również

Jak uchronić kamień przed nadmiernym działaniem wody?

Jak uchronić kamień przed nadmiernym działaniem wody?

Budynki czy elementy małej architektury np. ogrodowej często tworzy się w różnego rodzaju kamienia. Jest on wskazywany jako materiał o wysokiej wytrzymałości i trwałości. W związku z tym często wydaje nam się, że jest odporny, chociażby na działanie wody, tymczasem powinniśmy pamiętać, że jak mówi znane powiedzenie „woda drąży skałę”, faktycznie kontakt z nią powoduje stopniową erozję kamienia i warto go zabezpieczyć.

Jak skutecznie chronić kamień?

Prawda jest taka, że woda, która będzie miała bezpośredni wpływ na kamień może pochodzić z różnych źródeł. W związku z tym niezbędne będzie nam odpowiednie zabezpieczenie w postaci chemii budowlanej. Impregnaty do kamienia przygotowywane są na bazie sylikonów. Takie zabezpieczenie sprawia, że każdy mur, czy inny element wykonany z dowolnego kamienia będzie skutecznie chroniony przed destrukcyjnym działaniem wody. Wykorzystując kamień w budownictwie warto pamiętać właśnie o odpowiedniej jego impregnacji, gdyż zdecydowanie podnosi ona trwałość poszczególnych elementów.

Wybór odpowiedniego impregnatu nie zawsze jest oczywisty. Znaczenie ma rodzaj kamienia i dopasowanie odpowiedniego składu preparatu, który będzie chronił i nie będzie w najmniejszym stopniu oddziaływał negatywnie. W związku z tym dobrym rozwiązaniem jest zdanie się na specjalistę, który nam doradzi i pomoże wybrać najlepszy produkt, do określonego zastosowania.

Trwały i piękny kamień na lata

Kamień może być materiałem budulcowym, ale również dekoracyjnym. Jego zastosowanie jest bardzo szerokie, ponadto postrzega się go jako rozwiązanie ponadczasowe i doskonale wpisujące się w rozmaite aranżacje i zmieniające się style architektoniczne. Z pewnością więc warto go wybierać i stosować w budynkach w najróżniejszych formach. Musimy jednak zdawać sobie sprawę z tego jak ważne jest jego odpowiednie zabezpieczenia, a także regularne nanoszenie nowych warstw skutecznych w tym zakresie preparatów. Dzięki temu będzie się on pięknie prezentował przez wiele kolejnych lat.

Newsletter
Zapisz się, aby otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Produkt dnia
SARSIL H -14/R - 1 kg
SARSIL H -14/R - 1 kg
28,00 zł
szt.
Spalsadz do sadzy kominków pieca 1kg
Spalsadz do sadzy kominków pieca 1kg
7,30 zł
szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl