Inni Klienci kupili również
SARSIL kamień - 45 kg
SARSIL kamień - 45 kg

1 400,00 zł

szt.
SARSIL bruk PREMIUM - 25 kg
SARSIL bruk PREMIUM - 25 kg

800,00 zł

szt.
Lignofix - Emalia Wodorozcieńczalna 750ml
Lignofix - Emalia Wodorozcieńczalna 750ml

42,00 zł

szt.
SARSIL H -14/R - 5 kg
SARSIL H -14/R - 5 kg

133,00 zł

szt.

Jak stosować folię w płynie?

Jak stosować folię w płynie?

Kiedy mówimy o folii, niekoniecznie myślimy o tej, która jest zawarta w płynie. A przecież ta ostatnia to jak najbardziej pełnoprawna wersja tego materiału. Umożliwia ona dokonanie wielu rzeczy, które byłyby niemożliwe do osiągnięcia bez tego rodzaju pomocy. Żeby jednak korzystać z zalet folii w płynie, trzeba w pełni wiedzieć, jak powinno się ją stosować. Tylko wtedy można się nią posługiwać. 

Jak więc właściwie powinno się stosować folię w płynie? Sprawę z korzystaniem z tego materiału ułatwia nieco to, że jest on sprzedawany już w zasadzie w postaci gotowej do użycia. Jedyne co trzeba zrobić z folią w płynie przed przystąpieniem do pracy, to przemieszać. Podobnie jak robi się to z farbą.

Folia a materiał

Kiedy kończą się już przygotowania do właściwych działań, nie pozostaje nic innego jak pokryć folią w płynie wybraną powierzchnię. Nie może być to jednak powierzchnia wszystko jedno jaka. Niektóre z nich nadają się na przyjmowanie folii w płynie, inne niekoniecznie. Materiały, na które można nakładać ten wyrób, to między innymi:

  • beton
  • tynk cementowy
  • tynk cementowo-wapienny
  • podłoże gipsowo-kartonowe
  • płyty wiórowe

Materiałem, na który na pewno nie należy nakładać folii w płynie, jest natomiast drewno. Powierzchnie wykonane z niego dość źle znoszą działanie tego specyfiku.

Jakie pomieszczenia skorzystają więc na obecności folii w płynie? Z pewnością można w tym kontekście wymienić takie miejsca jak łazienka, kuchnia czy pralnia. Jak widać, ich wspólnym mianownikiem jest obecność wilgoci, i to właśnie przed tą ostatnią ma za zadanie chronić folia w płynie.

Dlaczego w ogóle stosować folię w płynie zamiast zwykłej folii? Czy nie wydaje się to zbytnim udziwnieniem? Otóż nie, to tylko i wyłącznie poręczne ułatwienie. Folia w płynie jest w stanie zajmować zdecydowanie mniej miejsca niż tradycyjna folia. Również sposób jej aplikacji jest pomyślany specjalnie tak, żeby spełniać wszystkie wymagania. Nic tylko korzystać.

Newsletter
Zapisz się, aby otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Produkt dnia
SARSIL H -14/R - 1 kg
SARSIL H -14/R - 1 kg

28,00 zł

szt.
Spalsadz do sadzy kominków pieca 1kg
Spalsadz do sadzy kominków pieca 1kg

9,00 zł

szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl