Kiedy mówimy o folii, niekoniecznie myślimy o tej, która jest zawarta w płynie. A przecież ta ostatnia to jak najbardziej pełnoprawna wersja tego materiału. Umożliwia ona dokonanie wielu rzeczy, które byłyby niemożliwe do osiągnięcia bez tego rodzaju pomocy. Żeby jednak korzystać z zalet folii w płynie, trzeba w pełni wiedzieć, jak powinno się ją stosować. Tylko wtedy można się nią posługiwać.
Jak więc właściwie powinno się stosować folię w płynie? Sprawę z korzystaniem z tego materiału ułatwia nieco to, że jest on sprzedawany już w zasadzie w postaci gotowej do użycia. Jedyne co trzeba zrobić z folią w płynie przed przystąpieniem do pracy, to przemieszać. Podobnie jak robi się to z farbą.
Folia a materiał
Kiedy kończą się już przygotowania do właściwych działań, nie pozostaje nic innego jak pokryć folią w płynie wybraną powierzchnię. Nie może być to jednak powierzchnia wszystko jedno jaka. Niektóre z nich nadają się na przyjmowanie folii w płynie, inne niekoniecznie. Materiały, na które można nakładać ten wyrób, to między innymi:
- beton
- tynk cementowy
- tynk cementowo-wapienny
- podłoże gipsowo-kartonowe
- płyty wiórowe
Materiałem, na który na pewno nie należy nakładać folii w płynie, jest natomiast drewno. Powierzchnie wykonane z niego dość źle znoszą działanie tego specyfiku.
Jakie pomieszczenia skorzystają więc na obecności folii w płynie? Z pewnością można w tym kontekście wymienić takie miejsca jak łazienka, kuchnia czy pralnia. Jak widać, ich wspólnym mianownikiem jest obecność wilgoci, i to właśnie przed tą ostatnią ma za zadanie chronić folia w płynie.
Dlaczego w ogóle stosować folię w płynie zamiast zwykłej folii? Czy nie wydaje się to zbytnim udziwnieniem? Otóż nie, to tylko i wyłącznie poręczne ułatwienie. Folia w płynie jest w stanie zajmować zdecydowanie mniej miejsca niż tradycyjna folia. Również sposób jej aplikacji jest pomyślany specjalnie tak, żeby spełniać wszystkie wymagania. Nic tylko korzystać.