Inni Klienci kupili również
SARSIL H -14/R - 1 kg
SARSIL H -14/R - 1 kg
28,00 zł
szt.
SARSIL BS - różne kolory - 1 kg
SARSIL BS - różne kolory - 1 kg
52,00 zł
szt.
POLASTOSIL M-500 - 1 kg
POLASTOSIL M-500 - 1 kg
120,00 zł
szt.
HYDROFLUX Szczelny Beton-Wodouszczelniacz  10L
HYDROFLUX Szczelny Beton-Wodouszczelniacz 10L
42,00 zł
szt.

Jak poprawić estetykę kostki brukowej?

Jak poprawić estetykę kostki brukowej?

 

Skuteczna impregnacja kostki brukowej

Podstawą dbania o estetykę kostki brukowej jest regularne usuwanie z niej wszelkich zanieczyszczeń. Powierzchniowe zabrudzenia jesteśmy w stanie pozbyć się z zastosowaniem myjki ciśnieniowej. Trudniejsze do usunięcia zanieczyszczenia, np. tłuste plamy, wykwity wapienne, mchy i chwasty, możemy skutecznie usunąć, sięgając po odpowiednie preparaty do czyszczenia kostki brukowej z asortymentu SARSIL, takie jak np. Sarsil Czyścik, Czyścik - Bruk, Zmywacz. Oprócz tego polecane są też produkty FIBRA, ZMYWACZ PLAM OLEJOWYCH, PS 50, które świetnie nadają się do usuwania z kostki brukowej różnorodnych zanieczyszczeń, w tym plam olejowych czy wykwitów.

Jednak samo czyszczenie może nie wystarczyć, aby zachować estetykę nawierzchni. Wówczas warto sięgnąć po odpowiednie impregnaty. Są to środki o wszechstronnym działaniu, które pozwolą znacznie wydłużyć trwałość kostki i spowolnić procesy erozji materiału. Dodatkowo utrudniają rozwój różnorodnych mikroorganizmów, w tym mchów i porostów. Pogłębiają kolor kostki, poprawiając jej estetykę. Skutecznie eliminują też problem z białymi osadami na powierzchni.

Impregnacja utrudnia też wnikanie zanieczyszczeń i wilgoci, dzięki czemu regularne oczyszczanie nawierzchni będzie zdecydowanie skuteczniejsze i szybsze. Szczególnie plamy z oleju będą łatwiejsze do usunięcia. W okresie zimowym impregnacja ułatwia odśnieżanie i odladzanie, w lecie z kolei chroni przed promieniowaniem UV.

Impregnacja kostki brukowej - polecane produkty

Do pielęgnacji kostki brukowej polecamy m.in. Sarsil Bruk – preparat rozpuszczalnikowy na bazie silikonu, który skutecznie ochroni materiał przed nasiąkaniem. Zwiększenie właściwości hydrofobowych sprawia, że w okresie zimy kostka jest mniej podatna na rozsadzanie przez mróz. Sarsil Bruk pozwala też na stworzenie delikatnej warstwy ochronnej, dzięki której zanieczyszczenia nie wnikają w strukturę kostki. Na uwagę zasługuje także Sarsil Bruk Premium. Jest to silikonowa emulsja do zabezpieczania olejo- i hydrofobowego kostki brukowej i betonu. Jest to ekologiczny, hydrofobowy preparat, przeznaczony do zabezpieczenia nawierzchni wykonanej z kostki brukowej oraz elementów betonowych wokół domu (chodniki, podjazdy garażowe, tarasy itp.), a także na parkingach, ciągach pieszych czy warsztatach samochodowych.

Do pielęgnacji nawierzchni z kostki brukowej polecany jest również preparat do hydrofobizacji BOSIL-BRUK, który zabezpieczenia podłoża przed szkodliwym działaniem wody poprzez odpychanie jej cząsteczek. Chroni powierzchnię przed różnorodnymi czynnikami zewnętrznymi, takimi jak mróz, promieniowanie UV, wilgoć. Przeciwdziała rozwojowi mchów i porostów, ogranicza ryzyko wykwitów solnych i zabezpiecza przed plamami olejowymi.

W celu podkreślenia koloru kostki brukowej można użyć wysoko pigmentowanego impregnatu FORMPLAST KOLOR. Jest to świetny preparat do renowacji, który nie tylko podkreśli estetykę nawierzchni, ale również wzmocni ją i uodporni na działanie wody i niskich temperatur.

Newsletter
Zapisz się, aby otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Produkt dnia
SARSIL H -14/R - 1 kg
SARSIL H -14/R - 1 kg
28,00 zł
szt.
Spalsadz do sadzy kominków pieca 1kg
Spalsadz do sadzy kominków pieca 1kg
7,30 zł
szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl