Nowości
Abiedis usuwa glony bezzapachowy - 5L
Abiedis usuwa glony bezzapachowy - 5L
45,00 zł
szt.
Abiedis usuwa glony bezzapachowy - 1L
Abiedis usuwa glony bezzapachowy - 1L
12,00 zł
szt.
Sarsil FX 0,5L
Sarsil FX 0,5L
45,00 zł
szt.
Sarsil FX 1L
Sarsil FX 1L
75,00 zł
szt.

Jak poprawić estetykę kostki brukowej?

Jak poprawić estetykę kostki brukowej?

 

Skuteczna impregnacja kostki brukowej

Podstawą dbania o estetykę kostki brukowej jest regularne usuwanie z niej wszelkich zanieczyszczeń. Powierzchniowe zabrudzenia jesteśmy w stanie pozbyć się z zastosowaniem myjki ciśnieniowej. Trudniejsze do usunięcia zanieczyszczenia, np. tłuste plamy, wykwity wapienne, mchy i chwasty, możemy skutecznie usunąć, sięgając po odpowiednie preparaty do czyszczenia kostki brukowej z asortymentu SARSIL, takie jak np. Sarsil Czyścik, Czyścik - Bruk, Zmywacz. Oprócz tego polecane są też produkty FIBRA, ZMYWACZ PLAM OLEJOWYCH, PS 50, które świetnie nadają się do usuwania z kostki brukowej różnorodnych zanieczyszczeń, w tym plam olejowych czy wykwitów.

Jednak samo czyszczenie może nie wystarczyć, aby zachować estetykę nawierzchni. Wówczas warto sięgnąć po odpowiednie impregnaty. Są to środki o wszechstronnym działaniu, które pozwolą znacznie wydłużyć trwałość kostki i spowolnić procesy erozji materiału. Dodatkowo utrudniają rozwój różnorodnych mikroorganizmów, w tym mchów i porostów. Pogłębiają kolor kostki, poprawiając jej estetykę. Skutecznie eliminują też problem z białymi osadami na powierzchni.

Impregnacja utrudnia też wnikanie zanieczyszczeń i wilgoci, dzięki czemu regularne oczyszczanie nawierzchni będzie zdecydowanie skuteczniejsze i szybsze. Szczególnie plamy z oleju będą łatwiejsze do usunięcia. W okresie zimowym impregnacja ułatwia odśnieżanie i odladzanie, w lecie z kolei chroni przed promieniowaniem UV.

Impregnacja kostki brukowej - polecane produkty

Do pielęgnacji kostki brukowej polecamy m.in. Sarsil Bruk – preparat rozpuszczalnikowy na bazie silikonu, który skutecznie ochroni materiał przed nasiąkaniem. Zwiększenie właściwości hydrofobowych sprawia, że w okresie zimy kostka jest mniej podatna na rozsadzanie przez mróz. Sarsil Bruk pozwala też na stworzenie delikatnej warstwy ochronnej, dzięki której zanieczyszczenia nie wnikają w strukturę kostki. Na uwagę zasługuje także Sarsil Bruk Premium. Jest to silikonowa emulsja do zabezpieczania olejo- i hydrofobowego kostki brukowej i betonu. Jest to ekologiczny, hydrofobowy preparat, przeznaczony do zabezpieczenia nawierzchni wykonanej z kostki brukowej oraz elementów betonowych wokół domu (chodniki, podjazdy garażowe, tarasy itp.), a także na parkingach, ciągach pieszych czy warsztatach samochodowych.

Do pielęgnacji nawierzchni z kostki brukowej polecany jest również preparat do hydrofobizacji BOSIL-BRUK, który zabezpieczenia podłoża przed szkodliwym działaniem wody poprzez odpychanie jej cząsteczek. Chroni powierzchnię przed różnorodnymi czynnikami zewnętrznymi, takimi jak mróz, promieniowanie UV, wilgoć. Przeciwdziała rozwojowi mchów i porostów, ogranicza ryzyko wykwitów solnych i zabezpiecza przed plamami olejowymi.

W celu podkreślenia koloru kostki brukowej można użyć wysoko pigmentowanego impregnatu FORMPLAST KOLOR. Jest to świetny preparat do renowacji, który nie tylko podkreśli estetykę nawierzchni, ale również wzmocni ją i uodporni na działanie wody i niskich temperatur.

Newsletter
Zapisz się, aby otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Produkt dnia
SARSIL H -14/R - 1 kg
SARSIL H -14/R - 1 kg
28,00 zł
szt.
Spalsadz do sadzy kominków pieca 1kg
Spalsadz do sadzy kominków pieca 1kg
6,90 zł
szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl