Inni Klienci kupili również
SARSIL kamień - 45 kg
SARSIL kamień - 45 kg

1 400,00 zł

szt.
SARSIL bruk PREMIUM - 25 kg
SARSIL bruk PREMIUM - 25 kg

800,00 zł

szt.
Lignofix - Emalia Wodorozcieńczalna 750ml
Lignofix - Emalia Wodorozcieńczalna 750ml

42,00 zł

szt.
SARSIL H -14/R - 5 kg
SARSIL H -14/R - 5 kg

133,00 zł

szt.

Jak odnowić kostkę brukową tanim kosztem?

Jak odnowić kostkę brukową tanim kosztem?

Kostka brukowa jest zdecydowanie najchętniej wybieranym materiałem do budowy nawierzchni podjazdów, chodników na posesji i ścieżek ogrodowych. Jednak z biegiem lat kostka o precyzyjnie dobranym odcieniu niestety zaczyna wykazywać oznaki zużycia – jej kolor blaknie, pojawiają się wapienne wykwity, zaczyna ją też porastać mech. Czy istnieje sposób na samodzielne odnowienie kostki brukowej?

Kiedy warto odnowić kostkę brukową?

Utrata walorów estetycznych kostki brukowej nigdy nie następuje w tym samym czasie. Wiele zależy od panujących warunków atmosferycznych, ilości nasłonecznienia, a także zabrudzeń związanych na przykład z wyciekiem płynów eksploatacyjnych z samochodu stojącego na przydomowym parkingu. W zależności od rodzaju zanieczyszczeń można podjąć różne działania, których celem będzie odświeżenie kostki brukowej. W każdym przypadku nawierzchnię warto poddać gruntownemu czyszczeniu, dobrze jest pokryć ją także odpowiednim impregnatem lub odnowić przy użyciu barwnika do kostki brukowej. Uważny wybór pigmentu i nałożenie odpowiedniej liczby warstw spowoduje, że kostka brukowa na posesji będzie wyglądała jak nowa!

Jak pokryć kostkę brukową barwnikiem?

Samodzielna renowacja kostki brukowej nie jest trudnym zadaniem. Na początek nawierzchnię trzeba porządnie wyczyścić z brudu, pyłów i roślin przy użyciu myjki ciśnieniowej i właściwych środków czyszczących. Z uwagi na toksyczność niektórych płynów, warto wyposażyć się w ubranie ochronne, rękawiczki i okulary. Dokładnie umyta kostka musi następnie wyschnąć, a kiedy już będzie gotowa, powinno się wykonać próbę malowania w miejscu, które nie rzuca się w oczy. Gotowy pigment do barwienia betonu należy przygotować zgodnie ze wskazówkami producenta i równomiernie pokrywać nim kostkę aż do uzyskania pożądanego efektu.

Newsletter
Zapisz się, aby otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Produkt dnia
SARSIL H -14/R - 1 kg
SARSIL H -14/R - 1 kg

28,00 zł

szt.
Spalsadz do sadzy kominków pieca 1kg
Spalsadz do sadzy kominków pieca 1kg

9,00 zł

szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl