Inni Klienci kupili również
SARSIL kamień - 45 kg
SARSIL kamień - 45 kg

1 400,00 zł

szt.
SARSIL bruk PREMIUM - 25 kg
SARSIL bruk PREMIUM - 25 kg

800,00 zł

szt.
Lignofix - Emalia Wodorozcieńczalna 750ml
Lignofix - Emalia Wodorozcieńczalna 750ml

42,00 zł

szt.
SARSIL H -14/R - 5 kg
SARSIL H -14/R - 5 kg

133,00 zł

szt.

Jak kłaść impregnat silikonowy na balkonie lub tarasie?

Jak kłaść impregnat silikonowy na balkonie lub tarasie?

Aby przedłużyć żywotność powierzchni balkonu czy tarasu, niezbędne jest zastosowanie impregnatów. Jednym z najlepszych produktów, które można wykorzystać w tym celu, jest impregnat silikonowy. Swoją skuteczność zawdzięcza przede wszystkim polimerom, które tylko w niewielkim stopniu wnikają w pory i kapilary zabezpieczanej powierzchni, a jednocześnie skutecznie ją chronią, ponieważ znacząco ograniczają dostęp do zanieczyszczeń i wilgoci. Jednak aby impregnat silikonowy dobrze chronił powierzchnię tarasu albo balkonu, musi być odpowiednio położony. Jak to zrobić?

Przygotowanie podłoża

Przed rozpoczęciem impregnacji podłoża tarasu albo balkonu konieczne jest odpowiednie przygotowanie go. Mowa tutaj przede wszystkim o dokładnym oczyszczeniu. Impregnatu silikonowego nie można kłaść również na zatłuszczoną powierzchnię. Oprócz tego niezbędne jest też osuszenie podłoża. Powierzchnia powinna być równomiernie porowata. Warto również pamiętać o tym, że impregnację można przeprowadzić po upływie określonego czasu od położenia podłoża. W przypadku betonu musi minąć 21-28 dni, a podłoża PCC po upływie 6 dni.

Dodatkowo wskazane jest, aby prace były wykonywane w temperaturze od +5 do +25 stopni Celsjusza, a względna wilgotność powietrza powinna wynosić do 80 procent. Oprócz tego przed rozpoczęciem impregnacji balkonu albo tarasu należy również pamiętać o zabezpieczeniu powierzchni, które nie będą impregnowane, między innymi szyb czy części drewnianych i metalowych. Jeżeli jednak zdarzy się, że ulegną zabrudzeniu, to należy je jak najszybciej oczyścić z impregnatu.

Jak nakładać impregnat silikonowy?

Podczas aplikacji impregnatu silikonowego na balkon lub taras należy się kierować zaleceniami producenta. Istnieje kilka metod wykonywania impregnacji. Można to zrobić przy użyciu pędzla, natrysku albo przez zanurzanie elementów w gotowym roztworze. Podczas wykonywanych prac należy pamiętać o tym, by starać się nakładać środek jak najdokładniej i robić to równomiernie.

Aby uzyskać satysfakcjonujące efekty, warto zastosować dwie warstwy impregnatu silikonowego. Drugą należy nałożyć w czasie, w którym powierzchnia jest nadal wilgotna. Pomiędzy aplikowaniem warstw nie powinno minąć więcej niż 30 minut, jednak warto zwrócić uwagę na temperaturę otoczenia i porowatość materiału.

Newsletter
Zapisz się, aby otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Produkt dnia
SARSIL H -14/R - 1 kg
SARSIL H -14/R - 1 kg

28,00 zł

szt.
Spalsadz do sadzy kominków pieca 1kg
Spalsadz do sadzy kominków pieca 1kg

9,00 zł

szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl