Inni Klienci kupili również
SARSIL kamień - 45 kg
SARSIL kamień - 45 kg

1 400,00 zł

szt.
SARSIL bruk PREMIUM - 25 kg
SARSIL bruk PREMIUM - 25 kg

800,00 zł

szt.
Lignofix - Emalia Wodorozcieńczalna 750ml
Lignofix - Emalia Wodorozcieńczalna 750ml

42,00 zł

szt.
SARSIL H -14/R - 5 kg
SARSIL H -14/R - 5 kg

133,00 zł

szt.

Kiedy należy wodouszczelnić beton?

Kiedy należy wodouszczelnić beton?

Wnikanie wody w beton i zamarzanie jej to przyczyna pęknięć i jego degradacji. Jest to proces bardzo często spotykany i niestety, nieunikniony. Niezbędna jest jego dodatkowa izolacja, jeśli chcemy tego uniknąć.

 

Izolacja powierzchni z betonu

 

Beton narażony jest na wnikanie do niego wilgoci na zewnątrz, na przykład na podjazdach, a także w przypadku zakładów przemysłowych, gdzie przeprowadzane jest częste jego nawadnianie w przypadku mycia. To w tych przypadkach tak ważna jest jego dodatkowa izolacja. Najszybciej i najłatwiej można przeprowadzić ją za pomocą folii w płynie. Można użyć jej w przypadku fundamentów i konstrukcji dachowych, ale nie tylko. Wspaniale sprawdza się również przy wodouszczelnianiu betonu w łazienkach czy kuchniach. Folia w płynie stanowi dobrze przyswajalną przez beton alternatywę dla folii arkuszowych, która jest szybko wchłaniana przez beton. Łatwa w montażu, w prosty sposób przyczynia się do ochrony dachu czy podjazdu, które są szczególnie narażone na destrukcyjne działanie opadów atmosferycznych.

 

Właściwości izolacyjne folii

 

Folia w płynie jest mieszanką tworzywa i nośnika. Po nałożeniu na pożądaną powierzchnię nośnik odparowuje, tworząc suchą warstwę o znakomitych właściwościach izolacyjnych. Przy nakładaniu folii niezbędne jest pamiętanie o odpowiednim przygotowaniu powierzchni. Musimy usunąć z niej wszelkie zabrudzenia, a szczególnie tłuste plamy. Konieczne jest sprawdzenie jej stabilności, a także oczyszczenie i odpowiednio długie jej wyschnięcie. W przypadku izolacji dachu musimy poczekać również na odpowiednią pogodę tak, aby deszcze nie zepsuł naszych efektów pracy. Stabilność powierzchni możemy sprawdzić, poprzez zarysowanie jej ostrym narzędziem. Jeśli powstanie tylko mała rysa, świadczy to o stabilności podłoża. Jeśli nie jest ono stabilne, nastąpić może pylenie lub jego wykruszenie.

Newsletter
Zapisz się, aby otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Produkt dnia
SARSIL H -14/R - 1 kg
SARSIL H -14/R - 1 kg

28,00 zł

szt.
Spalsadz do sadzy kominków pieca 1kg
Spalsadz do sadzy kominków pieca 1kg

9,00 zł

szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl