Nowości
Abiedis usuwa glony bezzapachowy - 5L
Abiedis usuwa glony bezzapachowy - 5L
45,00 zł
szt.
Abiedis usuwa glony bezzapachowy - 1L
Abiedis usuwa glony bezzapachowy - 1L
12,00 zł
szt.
Sarsil FX 0,5L
Sarsil FX 0,5L
45,00 zł
szt.
Sarsil FX 1L
Sarsil FX 1L
75,00 zł
szt.

Do czego służą kleje silikonowe?

Do czego służą kleje silikonowe?

Do czego służą kleje silikonowe?

Silikon, wykazujący wyjątkowe właściwości hydrofobowe i izolacyjne, wykorzystywany jest obecnie do różnych zastosowań. Występuje również w postaci kleju, który powszechnie używany jest podczas prac budowlanych, wykończeniowych, remontowych itd. W tym artykule przedstawimy najważniejsze właściwości klejów silikonowych oraz ich przykładowe zastosowanie.

Najważniejsze właściwości klejów silikonowych

Kleje silikonowe to produkty uniwersalne, które za sprawą swoich właściwości są doceniane w wielu dziedzinach. Wyróżniają się znakomitą elastycznością oraz doskonałą przyczepnością do różnego typu podłoży. Bardzo szybko i trwale wiążą się z powierzchniami  lakierowanymi, ceramiką i szkłem czy aluminium. Nie ma przy tym konieczności używania dodatkowych środków gruntujących, co znacznie skraca czas wykonywanych prac, a jednocześnie zapewnia znacznie bardziej estetyczne rezultaty. Po utrwaleniu w powietrzu kleje silikonowe stają się bardzo elastyczne, więc świetnie nadają się do spajania tworzyw sztucznych. Połączenia elementów są sprężyste, co sprzyja w odpowiednim znoszeniu naprężeń statycznych i dynamicznych. Dzięki tej zdolności kleje silikonowe znajdują zastosowanie wszędzie tam, gdzie spoiny są narażone na różnorodne drgania i wibracje.

Oprócz tego kleje silikonowe gwarantują stabilność w szerokim zakresie temperatur, co dodatkowo zwiększa zakres ich zastosowań. Wykonane z ich zastosowaniem spoiny są odporne na różne warunki pogodowe, w tym promienie UV. Oferują też stabilność chemiczną, dzięki czemu nie ulegają szybkiej degradacji pod wpływem kontaktu z wieloma różnymi substancjami chemicznymi oraz zanieczyszczeniami występującymi w powietrzu.

Za sprawą swoich właściwości elektrycznych mogą być wykorzystywane również do różnych zastosowań elektrycznych i elektronicznych, w tym w urządzeniach podlegających znacznym wahaniom temperatur. Wykazują też niską palność.

Zastosowanie klejów silikonowych

Kleje silikonowe znajdują zastosowanie w różnych dziedzinach, w tym m.in. w elektronice, elektrotechnice, przemyśle budowy maszyn, produkcji przedmiotów ozdobnych i zabawek, budownictwie, dekoracji wnętrz, motoryzacji itd.

 

 

 

Newsletter
Zapisz się, aby otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Produkt dnia
SARSIL H -14/R - 1 kg
SARSIL H -14/R - 1 kg
28,00 zł
szt.
Spalsadz do sadzy kominków pieca 1kg
Spalsadz do sadzy kominków pieca 1kg
6,90 zł
szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl