Inni Klienci kupili również
SZKŁO WODNE Sodowe - 6kg (5l)
SZKŁO WODNE Sodowe - 6kg (5l)

28,00 zł

szt.
SARSIL H -14/R - 1 kg
SARSIL H -14/R - 1 kg

28,00 zł

szt.
Lignofix - Emalia Wodorozcieńczalna 2,5L
Lignofix - Emalia Wodorozcieńczalna 2,5L

135,00 zł

szt.
WŁÓKNA DO BETONU  18MM - 30 x 0,9kg - 27 KG
WŁÓKNA DO BETONU 18MM - 30 x 0,9kg - 27 KG

570,00 zł

szt.

Do czego służą kleje silikonowe?

Do czego służą kleje silikonowe?

Do czego służą kleje silikonowe?

Silikon, wykazujący wyjątkowe właściwości hydrofobowe i izolacyjne, wykorzystywany jest obecnie do różnych zastosowań. Występuje również w postaci kleju, który powszechnie używany jest podczas prac budowlanych, wykończeniowych, remontowych itd. W tym artykule przedstawimy najważniejsze właściwości klejów silikonowych oraz ich przykładowe zastosowanie.

Najważniejsze właściwości klejów silikonowych

Kleje silikonowe to produkty uniwersalne, które za sprawą swoich właściwości są doceniane w wielu dziedzinach. Wyróżniają się znakomitą elastycznością oraz doskonałą przyczepnością do różnego typu podłoży. Bardzo szybko i trwale wiążą się z powierzchniami  lakierowanymi, ceramiką i szkłem czy aluminium. Nie ma przy tym konieczności używania dodatkowych środków gruntujących, co znacznie skraca czas wykonywanych prac, a jednocześnie zapewnia znacznie bardziej estetyczne rezultaty. Po utrwaleniu w powietrzu kleje silikonowe stają się bardzo elastyczne, więc świetnie nadają się do spajania tworzyw sztucznych. Połączenia elementów są sprężyste, co sprzyja w odpowiednim znoszeniu naprężeń statycznych i dynamicznych. Dzięki tej zdolności kleje silikonowe znajdują zastosowanie wszędzie tam, gdzie spoiny są narażone na różnorodne drgania i wibracje.

Oprócz tego kleje silikonowe gwarantują stabilność w szerokim zakresie temperatur, co dodatkowo zwiększa zakres ich zastosowań. Wykonane z ich zastosowaniem spoiny są odporne na różne warunki pogodowe, w tym promienie UV. Oferują też stabilność chemiczną, dzięki czemu nie ulegają szybkiej degradacji pod wpływem kontaktu z wieloma różnymi substancjami chemicznymi oraz zanieczyszczeniami występującymi w powietrzu.

Za sprawą swoich właściwości elektrycznych mogą być wykorzystywane również do różnych zastosowań elektrycznych i elektronicznych, w tym w urządzeniach podlegających znacznym wahaniom temperatur. Wykazują też niską palność.

Zastosowanie klejów silikonowych

Kleje silikonowe znajdują zastosowanie w różnych dziedzinach, w tym m.in. w elektronice, elektrotechnice, przemyśle budowy maszyn, produkcji przedmiotów ozdobnych i zabawek, budownictwie, dekoracji wnętrz, motoryzacji itd.

 

 

 

Newsletter
Zapisz się, aby otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Produkt dnia
SARSIL H -14/R - 1 kg
SARSIL H -14/R - 1 kg

28,00 zł

szt.
Spalsadz do sadzy kominków pieca 1kg
Spalsadz do sadzy kominków pieca 1kg

9,00 zł

szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl