Nowości
BOSIL - KAMIEŃ 10L
BOSIL - KAMIEŃ 10L
225,00 zł
szt.
BOSIL - KAMIEŃ 5L
BOSIL - KAMIEŃ 5L
120,00 zł
szt.
BOSIL - KAMIEŃ 1L
BOSIL - KAMIEŃ 1L
25,00 zł
szt.
BOSIL - BRUK 10L
BOSIL - BRUK 10L
235,00 zł
szt.
BOSIL - BRUK 5L
BOSIL - BRUK 5L
125,00 zł
szt.
BOSIL - BRUK 1L
BOSIL - BRUK 1L
26,00 zł
szt.
DOMIESZKA DO MUROWANIA I TYNKOWANIA  LATEM 10L
DOMIESZKA DO MUROWANIA I TYNKOWANIA LATEM 10L
34,00 zł
szt.
DOMIESZKA DO MUROWANIA I TYNKOWANIA  LATEM 5L
DOMIESZKA DO MUROWANIA I TYNKOWANIA LATEM 5L
18,00 zł
kg
Barwnik do betonu – kilka podstawowych informacji
Barwnik do betonu – kilka podstawowych informacji

Słowem wstępu

Wbrew powszechnie panującej opinii, barwników do betonu można używać również do tynków, zapraw, farb i emalii, mas szpachlowych oraz tworzyw sztucznych. Na rynku znaleźć można obecnie szeroki wybór barwników, w różnych wariantach kolorystycznych, dzięki czemu każdy klient – nawet ten najbardziej wymagający – znajdzie z pewnością odcień, który odpowiadać będzie zarówno jego gustowi, jak i potrzebom.

Zanim użyjesz, pamiętaj!

Nierozrobiony barwnik do betonu ma formę proszku i jest niebezpieczny dla zdrowia. Mając to na uwadze, do rozrobienia pigmentu, należy się odpowiednio przygotować. Konieczne w tym przypadku okażą się rękawice ochronne i maska przeciwpyłowa.

Jak używać barwnika do betonu?

To, ile barwnika do betonu powinniśmy użyć, zależy przede wszystkim od rodzaju materiału budowlanego lub wykończeniowego. W przypadku mas betonowych będzie to domieszka wahająca się w granicach od trzech do sześciu procent wagi, w stosunku do ilości cementu. Należy przy tym pamiętać, że odmierzony barwnik dodaje się bezpośrednio do cementu i miesza – na sucho -  z piaskiem. Ponadto, użytkownik może dodać do masy plastyfikator Flux 2, dzięki któremu możliwe jest skuteczne podtrzymanie koloru.

Czy wiesz, że…?

Barwnik do cementu, jak już wcześniej wspomnieliśmy, posiada uniwersalne zastosowanie. Można korzystać z niego zarówno podczas wykańczania wnętrz, jak i na zewnątrz budynków. Warto również wiedzieć, że dzięki swoim specyficznym właściwościom, wzmacnia odporność powierzchni bawionych. Decydując się na jego użycie, możemy mieć pewność, że zarówno elewacje, dekoracje, jak i inne elementy, odzyskają świeży i efektowny wygląd.

Newsletter
Zapisz się, aby otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Produkt dnia
SARSIL H -14/R - 1 kg
SARSIL H -14/R - 1 kg
23,00 zł
szt.
Spalsadz do sadzy kominków pieca 1kg
Spalsadz do sadzy kominków pieca 1kg
6,90 zł
szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl