Nowości
Super Grunt Uniwersalny 10L gotowy do użycia
Super Grunt Uniwersalny 10L gotowy do użycia
24,00 zł
szt.
Super Grunt Uniwersalny 5L gotowy do użycia
Super Grunt Uniwersalny 5L gotowy do użycia
13,00 zł
szt.

Barwnik do betonu – kilka podstawowych informacji

Barwnik do betonu – kilka podstawowych informacji

Słowem wstępu

Wbrew powszechnie panującej opinii, barwników do betonu można używać również do tynków, zapraw, farb i emalii, mas szpachlowych oraz tworzyw sztucznych. Na rynku znaleźć można obecnie szeroki wybór barwników, w różnych wariantach kolorystycznych, dzięki czemu każdy klient – nawet ten najbardziej wymagający – znajdzie z pewnością odcień, który odpowiadać będzie zarówno jego gustowi, jak i potrzebom.

Zanim użyjesz, pamiętaj!

Nierozrobiony barwnik do betonu ma formę proszku i jest niebezpieczny dla zdrowia. Mając to na uwadze, do rozrobienia pigmentu, należy się odpowiednio przygotować. Konieczne w tym przypadku okażą się rękawice ochronne i maska przeciwpyłowa.

Jak używać barwnika do betonu?

To, ile barwnika do betonu powinniśmy użyć, zależy przede wszystkim od rodzaju materiału budowlanego lub wykończeniowego. W przypadku mas betonowych będzie to domieszka wahająca się w granicach od trzech do sześciu procent wagi, w stosunku do ilości cementu. Należy przy tym pamiętać, że odmierzony barwnik dodaje się bezpośrednio do cementu i miesza – na sucho -  z piaskiem. Ponadto, użytkownik może dodać do masy plastyfikator Flux 2, dzięki któremu możliwe jest skuteczne podtrzymanie koloru.

Czy wiesz, że…?

Barwnik do cementu, jak już wcześniej wspomnieliśmy, posiada uniwersalne zastosowanie. Można korzystać z niego zarówno podczas wykańczania wnętrz, jak i na zewnątrz budynków. Warto również wiedzieć, że dzięki swoim specyficznym właściwościom, wzmacnia odporność powierzchni bawionych. Decydując się na jego użycie, możemy mieć pewność, że zarówno elewacje, dekoracje, jak i inne elementy, odzyskają świeży i efektowny wygląd.

Newsletter
Zapisz się, aby otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Produkt dnia
SARSIL H -14/R - 1 kg
SARSIL H -14/R - 1 kg
23,00 zł
szt.
Spalsadz do sadzy kominków pieca 1kg
Spalsadz do sadzy kominków pieca 1kg
6,90 zł
szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl