Inni Klienci kupili również
SZKŁO WODNE Sodowe - 6kg (5l)
SZKŁO WODNE Sodowe - 6kg (5l)

28,00 zł

szt.
SARSIL H -14/R - 1 kg
SARSIL H -14/R - 1 kg

28,00 zł

szt.
Lignofix - Emalia Wodorozcieńczalna 2,5L
Lignofix - Emalia Wodorozcieńczalna 2,5L

135,00 zł

szt.
WŁÓKNA DO BETONU  18MM - 30 x 0,9kg - 27 KG
WŁÓKNA DO BETONU 18MM - 30 x 0,9kg - 27 KG

570,00 zł

szt.

Jak zabezpieczyć przed działaniem grzybów i pleśni elementy drewniane?

Jak zabezpieczyć przed działaniem grzybów i pleśni elementy drewniane?

Wilgoć, pleśń i grzyby mogą bardzo łatwo zaatakować powierzchnie i elementy wykonane z drewna. Z całą pewnością są one dla nich dużym zagrożeniem. Drewno jest materiałem ciepłym i zdrowym bardzo często wykorzystywanym w budownictwie, jednak aby odpowiednio spełniało swoją funkcję koniecznie musimy je dobrze zabezpieczyć przed czynnikami niszczącymi.

W jaki sposób odpowiednio zabezpieczyć drewno?

Nie można ująć drewnianym elementom doskonałości, jednak niektóre z jego cech sprawiają, że jeśli zamierzamy wykorzystywać je w budownictwie, to powinniśmy poświęcić mu nieco więcej uwagi. Szczególne znaczenie zabezpieczenie drewna będzie miało w przypadku zastosowania go na dużych powierzchniach. Musimy zadbać, aby ochrona była skuteczna i trwała. Jeśli odpowiednio nie zatroszczymy się o każdy drewniany element, to już po kilku latach, mogą nas czekać w związku z tym nowe wydatki.

Szczególne znaczenie ma zabezpieczenie powierzchni drewnianych, które znajdują się na zewnątrz, gdyż są one silnie narażone na działanie czynników atmosferycznych. Na wilgotnym drewnie może powstać grzyb, promieniowanie UV może sprawić, że będzie ono wyblakłe i poszarzałe, a dodatkowym problemem będą szkodniki, które mogą wydrążyć otwory, które istotnie wpłyną na estetykę. Każdy z tych elementów wymaga odpowiedniego zabezpieczenia.

Najlepsze zabezpieczenie

Kluczowa jest więc odpowiednia impregnacja drewna. Jeśli postawimy na sprawdzony i wysokiej jakości produkt, to z całą pewnością będziemy zadowoleni z uzyskanych efektów i odpowiednio ochronimy drewniane elementy w naszym budynku przed wpływem szkodliwych czynników. Jest ich wiele, dlatego warto stawiać na rozwiązania o udowodnionej skuteczności polecane przez fachowców i klientów. Zawsze przed zakupem odpowiedniego impregnatu najlepiej zasięgnąć rady w punkcie sprzedaży i mieć pewność, że kupujemy to, co pozwoli nam na uzyskanie takiego efektu, jaki oczekujemy w danym przypadku. Warto również wskazać, co zamierzamy pokryć danym produktem, gdyż może to ułatwić jego dopasowanie.

Newsletter
Zapisz się, aby otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Produkt dnia
SARSIL H -14/R - 1 kg
SARSIL H -14/R - 1 kg

28,00 zł

szt.
Spalsadz do sadzy kominków pieca 1kg
Spalsadz do sadzy kominków pieca 1kg

9,00 zł

szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl