Inni Klienci kupili również
SARSIL H -14/R - 1 kg
SARSIL H -14/R - 1 kg
28,00 zł
szt.
SARSIL BS - różne kolory - 1 kg
SARSIL BS - różne kolory - 1 kg
52,00 zł
szt.
POLASTOSIL M-500 - 1 kg
POLASTOSIL M-500 - 1 kg
120,00 zł
szt.
HYDROFLUX Szczelny Beton-Wodouszczelniacz  10L
HYDROFLUX Szczelny Beton-Wodouszczelniacz 10L
42,00 zł
szt.

Czym zaimpregnować dachówkę ceramiczną?

Czym zaimpregnować dachówkę ceramiczną?

Dokładnie sprawdź przeznaczenie produktu

Do impregnowania dachówki ceramicznej w wielu przypadkach można używać preparatów uniwersalnych. Mimo tego zawsze warto sprawdzić, czy dany środek rzeczywiście sprawdzi się do tego celu. Przykładem jest impregnat silikonowy dostępny w naszej ofercie, który jak się okazuje, może być używany nie tylko do dachówki, ale również kamienia naturalnego, piaskowca, a nawet tynków. Cechuje go bowiem uniwersalny, ale bardzo dobrze dobrany zestaw składników dedykowany do różnych tworzyw.

Pamiętaj o prawidłowym sposobie aplikacji

Trzeba pamiętać nie tylko o tym, czym zaimpregnować dachówkę ceramiczną, ale też w jaki sposób należy to robić. Najważniejsze jest dobre przygotowanie powierzchni, w tym zwłaszcza oczyszczenie jej z różnego rodzaju zabrudzeń tak, aby powłoka rzeczywiście miała szansę zadziałać oraz dobrze pokryć powierzchnię.

Istotne znaczenie w przypadku przygotowywania do impregnacji ma także wybranie odpowiedniego czasu aplikacji. Ważna jest jednak nie tylko temperatura, ale też to, aby dana powierzchnia przez 24 godziny nie była narażona na opady atmosferyczne. W przypadku impregnacji dachu koniecznie trzeba więc dobrze zaplanować całe przedsięwzięcie, właśnie pod tym kątem.

Kolejną kwestią o której trzeba pamiętać jest zakup odpowiedniej ilości produktu, najlepiej z naddatkiem. Wszystko po to, aby już w czasie impregnacji nie doszło do jego skończenia się i pokrycia dachu nierównomiernie. Na szczęście produkty uniwersalne takie jak te dostępne w naszej ofercie można zużyć do impregnacji wielu różnych powierzchni, nie trzeba więc obawiać się, że nadmiar ulegnie zmarnowaniu.

Jeśli szukasz produktów do impregnacji dachówki ceramicznej, to koniecznie zwróć uwagę na nasz asortyment.

Newsletter
Zapisz się, aby otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Produkt dnia
SARSIL H -14/R - 1 kg
SARSIL H -14/R - 1 kg
28,00 zł
szt.
Spalsadz do sadzy kominków pieca 1kg
Spalsadz do sadzy kominków pieca 1kg
7,30 zł
szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl