Inni Klienci kupili również
SZKŁO WODNE Sodowe - 6kg (5l)
SZKŁO WODNE Sodowe - 6kg (5l)

28,00 zł

szt.
SARSIL H -14/R - 1 kg
SARSIL H -14/R - 1 kg

28,00 zł

szt.
Lignofix - Emalia Wodorozcieńczalna 2,5L
Lignofix - Emalia Wodorozcieńczalna 2,5L

135,00 zł

szt.
WŁÓKNA DO BETONU  18MM - 30 x 0,9kg - 27 KG
WŁÓKNA DO BETONU 18MM - 30 x 0,9kg - 27 KG

570,00 zł

szt.

5 zastosowań klejów silikonowych

5 zastosowań klejów silikonowych

Kleje silikonowe są wytwarzane na bazie silikonu, który wykazuje doskonałe właściwości hydrofobowe i izolacyjne. Dzięki temu jest powszechnie wykorzystywany podczas wykonywania prac budowlanych i wykończeniowych. Gdzie jeszcze stosuje się kleje silikonowe? Jakie są zastosowania klejów silikonowych? Zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem, gdzie odpowiadamy na powyższe pytania.

Czym wyróżniają się kleje silikonowe?

Kleje silikonowe to produkty, które są wykonywane na bazie silikonów. Wyróżniają się one doskonałą przyczepnością i elastycznością. Dzięki temu szybko wiążą się z powierzchniami lakierowanymi, szkłem i ceramiką. Połączenia wykonywane przy użyciu kleju silikonowego są bardzo sprężyste i trwałe. Co więcej, kleje silikonowe charakteryzują się też wysoką odpornością na różnice temperatur, dzięki czemu wykonane spoiny nie niszczą się pod wpływem czynników atmosferycznych. Dodatkowo wyróżniają się stabilnością chemiczną i nie ulegają degradacji nawet pod wpływem zanieczyszczeń obecnych w środowisku.

Gdzie stosuje się kleje silikonowe?

Kleje silikonowe są często wykorzystywane w branży budowlanej i wykończeniowej. Doskonale nadają się do spajania tworzyw sztucznych, ceramiki i szkła. Co więcej, kleje silikonowe szybko wiążą się też z powierzchniami lakierowanymi. Po utrwaleniu kleje silikonowe stają się bardzo elastyczne, dzięki czemu zespojone powierzchnie stają się odporne na uszkodzenia. Nie niszczą się też pod wpływem czynników mechanicznych i środowiskowych. Warto również wspomnieć o tym, że kleje silikonowe znajdują zastosowanie w innych dziedzinach, takich jak:

  • elektronika,
  • elektrotechnika,
  • przemysł budowy maszyn,
  • produkcja przedmiotów ozdobnych i zabawek,
  • motoryzacja.
Newsletter
Zapisz się, aby otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Produkt dnia
SARSIL H -14/R - 1 kg
SARSIL H -14/R - 1 kg

28,00 zł

szt.
Spalsadz do sadzy kominków pieca 1kg
Spalsadz do sadzy kominków pieca 1kg

9,00 zł

szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl