Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Pianki montażowe

Pianki montażowe poliuretanowe są preparatami chemicznymi, które często wykorzystuje się na placach budowy oraz podczas prac instalacyjnych. Ich cechą charakterystyczną jest wyjątkowa zdolność do rozprężania. Dzięki temu idealnie sprawdzają się jako środek do wypełniania szczelin i pustych przestrzeni. Są stosowane zarówno jako materiał izolacyjny, jak i stabilizujący. Po wypełnieniu otworu i maksymalnym rozprężeniu twardnieją w kontakcie z wilgocią zawartą w powietrzu. Otulone nimi rury czy ramy okienne są mniej narażone na drgania, które są powodem rozluźniania się połączeń.

Cechy pianek montażowych

Pianki poliuretanowe różnią się właściwościami oraz tolerancją temperatur. To drugie kryterium dzieli je na pianki montażowe zimowe, letnie i całoroczne. Dobór odpowiedniego wariantu jest uzależniony od tego, w jakim zakresie temperatur będą wykorzystywane. Do izolacji rur z ciepłą wodą zaleca się stosowanie pianek letnich. Podczas montażu okien warto wybrać pianki całoroczne.

Inne istotne cechy pianek montażowych to prężność, czyli zdolność do zwiększania objętości, a także zawartość dodatkowych składników. Ich zadaniem jest np. przyspieszanie procesu twardnienia, niezbędne w miejscach o ograniczonym dostępie powietrza. W takich warunkach stosuje się dwuskładnikowe pianki chemoutwardzalne. W asortymencie naszego sklepu znajdziecie Państwo letnie i zimowe pianki montażowe o różnych parametrach.

kostka

Newsletter
Zapisz się, aby otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Produkt dnia
SARSIL H -14/R - 1 kg
SARSIL H -14/R - 1 kg

28,00 zł

szt.
Spalsadz do sadzy kominków pieca 1kg
Spalsadz do sadzy kominków pieca 1kg

9,00 zł

szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl