POLSIL Solar - 1 kg z katalizatorem

Cena: 115,00 zł 115.00 PLN
Dostępność: duża ilość
/
Wysyłka w: 48 godzin
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 5 (Ilość ocen: 0)
Producent: Silikony Polskie
Kod produktu: sol1

Opis

Polsil Solar jest płynnym dwuskładnikowym kauczukiem silikonowym utwardzanym w temperaturze pokojowej do przeźroczystej gumy pod wpływem Katalizatora Solar.

DANE TECHNICZNE

PARAMETRY    POLSIL Solar
konsystencja    ciecz
kolor    transparentny
lepkość (cP)    2000 ± 500
pH    6 do 8

ZASTOSOWANIE
Polsil Solar stosowany jest do usztywnienia i zabezpieczania (zalewania) ogniw przy produkcji paneli słonecznych przed wpływami czynników klimatycznych w warunkach zmiennych temperatur od -50 do +180 °C.

PRZYGOTOWANIE KOMPOZYCJI
Odmierzyć odpowiednią dawkę katalizatora i dokładnie oraz  powoli wymieszać (zbyt gwałtowne mieszanie może spowodować duże zapowietrzenie). Temperatura przetwarzania powinna być w zakresie od +15 do +30 °C.
Dawka katalizatora
Do utwardzania Polsilu Solar należy stosować Katalizator Solar w ilości od 6 do 8 części wagowych na 100 części wagowych Polsilu (najczęściej stosuje się 8 cz. wag.)
UWAGA! Mieszaninę Polsilu Solar z katalizatorem należy przygotować bezpośrednio przed użyciem i wykorzystać w ciągu 45 minut.
Czas całkowitego usieciowania z 8 cz. wag. katalizatora – max. 48 godz. przy wilgotności powietrza w granicach 40-60 % w temp. pokojowej.

ZALEWANIE OGNIW
Na czystej odtłuszczonej i wypoziomowanej tafli szkła należy ułożyć i połączyć sekcje ogniw. Brzegi tafli szklanej należy zabezpieczyć ramką (np. kątownik aluminiowy -najlepiej na stałe przykleić do szkła) aby zapobiec wypływowi silikonu. Następnie w miarę możliwości należy unieruchomić układ i przystąpić do zalewania ogniw. Przygotowaną ciekłą kompozycją zalewać ogniwa powoli, tak aby silikon samoczynnie wypełnił przestrzeń między szkłem a ogniwami. Po całkowitym „zatopieniu” ogniw należy sprawdzić czy nie zostały zamknięte w masie pęcherzyki powietrza- jeżeli tak, to za pomocą miękkiego pędzla należy delikatnie je usunąć. Zalany panel pozostawić do całkowitego usieciowania silikonu. Po usieciowaniu Polsilu Solar, powierzchnie zabezpieczyć  zalewając ją kilkumilimetrową warstwą białego mocnego kauczuku silikonowego Polastosil M-60.  


Magazynowanie: przechowywać w szczelnie zamkniętych i suchych pojemnikach,
dobrze wentylowanych pomieszczeniach w temperaturze nie przekraczającej 30°C.

Bezpieczeństwo
Produkt nie wykazuje jakiegokolwiek zagrożenia. Nie podlega przepisom ADR/RID.

Produkty powiązane

Newsletter
Zapisz się, aby otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Produkt dnia
SARSIL H -14/R - 1 kg
SARSIL H -14/R - 1 kg
21,84 zł
szt.
Spalsadz do sadzy kominków pieca 1kg
Spalsadz do sadzy kominków pieca 1kg
6,90 zł
szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl